לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם!

popup

צור קשר

טלפון: 072-3311287

  מהי בניה קלה ?

  בניה קלה יבילה

  בניה קלה היא שיטת בניה המבוססת על מבנה משלד קל משקל, בדר"כ פרופילי פלדה לעומת הבניה הקונבנציונלית המשתמשת בקונסטרוקיציית בטון יצוק עם זיון ברזל.

  רוב האלמנטים המרכיבים את המבנה הם הינם אלמנטים מתועשים המגיעים מוכנים מהמפעל. איכות האלמנטים המתועשים גבוהה בהרבה מכל אלמנט הנבנה בשטח. לכן התוצאה היא קבלת מבנה איכותי, מדוייק, קל משקל ותוך זמן קצר.

  שיטה זאת נפוצה מאוד בארה"ב ובאירופה ובשנים האחרונות גם בישראל.

  בניה ירוקה

  בניה קלה מכונה לעיתים בניה ירוקה, מכיוון ששיטת בניה זו נחשבת ידידותית לסביבה. בשיטת בניה זו כמות הפסולת נמוכה מאוד, זאת בהשוואה לכמות הפסולת העצומה הנוצרת בתהליכי הבניה המסורתית.

  המבנה הינו ירוק, ואיננו חד פעמי, שינוי היעוד של השטח אינו מחייב את הריסתו של המבנה, המבנה ניתן להעברה ממקום למקום, ניתן למכור, למסור ולעשות עם המבנה ככל שתרצו.

  החלטת לערוך שינויים במבנה?

  המבנה קל לשינוי, לא כל שינוי פנים דורש הריסות מורכבות, לכלוך ונזק רב, ניתן לשנות את יעוד המבנה בקלות, ללא לכלוך ובעלות מינימלית, כיתת לימוד יכולה בקלות להפוך למבנה מגורים משודרג, ומשרד מכירות יכול בקלות להפוך למועדון נוער נעים וכיוצא בזה.

  חלק מהאלמנטים המרכיבים את המבנה עשויים מחומרים ממוחזרים, חומרי המבנה אף הם ניתנים למחזור לאחר סיום חייו של המבנה.

  • קיצור זמן הבניה – רוב האלמנטים המרכיבים את המבנה הם אלמנטים מתועשים המיוצרים במפעל ומגיעים מוכנים לשטח, אין התעסקות עם לבנים וערבוב בטון. דבר זה מפחית משמעותית את כמות העבודה הנדרשת ומקצר את משך הזמן להקמת המבנה.
  • ביסוס מבנה פשוט וזול יותר – משקל המבנה בבניה קלה הנו נמוך משמעותית מאשר בבניה קונבנציונלית. ולכן העומסים נמוכים יותר על הקונסטרוקציה ועל ביסוס המבנה, מה שמאפשר שימוש בביסוס קל ופשוט יותר.
  • בידוד משופר וחיסכון באנרגיה – החומרים המשמשים בבניה קלה הנם בעלי תכונות בידוד גבוהות משמעותית מאשר בלוקים סטנדרטיים. בנוסף, ניתן להוסיף בתוך קירות המבנה שכבות בידוד נוספות על פי הצורך. הדבר מביא לחיסכון משמעותי באנרגיה לחימום/קירור המבנה.
  • הפחתת כמות פסולת הבניה – המנעות מיציקות בטון יחד עם שימוש באלמנטים מוכנים מאפשר הקטנה משמעותית בכמות פסולת הבניין הנוצרת במהלך העבודות להקמת המבנה. בנוסף, חומרי הבניה הקלה ניתנים למיחזור.
  • עלויות בניה נמוכות –  הקמת מבנה בבניה קלה דורשת הרבה פחות ימי עבודה מבניה קונבנציונלית. חלק גדול מהאלמנטים מגיע מוכן מהמפעל. ולכן, כמות העבודה הנדרשת  קטנה משמעותית מאשר בבניה קונבנציונלית ובהתאם גם עלויות הבניה.
  • בניה נקייה – בינוי והרכבת המבנה במפעל וקבלתו כמוצר מוגמר לאתר מונע לכלוך ורעש ייצור המבנה.
  • דיוק מירבי בבניה  בבניה הקלה ניתן להגיע לדיוק עד לרמה של סנטימטר ללא סטיות ובהתאמה מלאה לתכנון. זאת בניגוד לבניה הקונבנציונלית בה קשה מאוד להגיע לרמת דיוק גבוהה, והתאמה לתכנית מתבססת בסופו של דבר על מיומנותו של הפועל בשטח.
  • יכולת שינוע המבנה מכיוון שהמבנים חזקים, עמידים וקלי משקל ניתן להעביר אותם ממקום למקום ללא גרימת נזק למבנה.

  לצפייה בגלריית פרויקטים שלנו – לחצו כאן >>

  אולי יעניין אתכם גם:

  שיטת הבידוד במכולות >>

  מהי בניה קלה? >>

  לאומדן עלויות ומידע נוסף חייגו 072-3311287 או השאירו פרטים לחזרה
   נגישות
   Call Now Buttonלחצו לחיוג